Tlng di jwb mastah jika Kita mempunyai 4000Rb dan untuk membeli permen seharga 750perak,membeli 1250rp Minuman gelas, dan 3500 untuk membeli Roti Maka berapa Ke
Matematika
Yeredsel
Pertanyaan
Tlng di jwb mastah jika Kita mempunyai 4000Rb dan untuk membeli permen seharga 750perak,membeli 1250rp Minuman gelas, dan 3500 untuk membeli Roti Maka berapa Kekurangan uangnya dan Brp kembaliannya dalam bentuk Negatif (-)
1 Jawaban
-
1. Jawaban annisyah14
kembalian= 4000-750-1250-3500
= -1500
Kekurangan= Rp. 1500